Technology

Uued tehnoloogiatrendid, mis muudavad meie eluviisi 2024. aastal

Pandeemia ajal kogeme ajaloo suurimat digikiirendust ja 2022. aastal saabus veebi 3.0-ga uus digirevolutsioon. Mida toob meile aasta 2024? Muutuste kiirus on põhjustanud tehnoloogia kasutuselevõtu kiiruse kiiremaks Moore’i seaduses ennustatust. Seetõttu räägimegi selles postituses tehnoloogiatrendidest, mida 2024. aasta endaga kaasa toob.

Ja jah, kahtlemata on paljud tehnoloogilised imed, mida me selles artiklis mainime, koos 2024. aasta kõige hämmastavamate tehnoloogiasuundadega, seotud ettevõtlusprojektide ja ettevõtjatega, nagu Elon Musk, Steve Jobs, Peter Thiel ja paljud teised. teisi veel tundmatuid ettevõtjaid., kes just praegu muudavad meie lähiaastate eluviisi. Tee seda:

1. Neuronaalne sünaptiline ühendus

Elon Muskiga seotud ettevõte Neuralink katsetab juba närvisünaptilist ühendust ja see tähendab, et me võime metaverssis süüa hamburgerit või tunda kõike: tuult; nauding, lõhnad Tehnoloogia on juba katsefaasis ja selle võimalikud rakendused on läbimõtlemise küsimus.

2. Metaverse ei ole bluff, see on reaalsus

Metaversum, mida Mark Zuckemberg nii palju propageerib, jääb ka 2024. aastal tehnoloogiliseks trendiks. Kinnitame seda kindlalt, sest meil on olnud võimalus seda kogeda nii oma haridusliku metaversumiga, et meie õpilased saaksid kasu. uskumatud ruumid suhtlemiseks ja kuna oleme Oculusega katsetanud, luues ka metaversumis virtuaalseid klassiruume.

3. Kloonid või digitaalsed kaksikud

Koopia omamine metaversumis või digitaalses, et viia läbi kõik soovitud testid ilma igasuguse riskita, on juba olemas, kuid 2024 on aasta, mil näeme selle vormel 1-s juba intensiivselt kasutatud tehnoloogia arengut.Vaadake ka 2022. aasta viis tehnoloogiasuunda

4. Tehisintellekt tungib meie ellu

Tehisintellekt on meie ellu juba tunginud ja me pole seda märganud. Teisel päeval ütles keegi foorumis mulle, et tuleb vaadata, kas need tehnoloogiad on head või halvad, ja tõde on see, et ma naersin. Tehisintellekt on juba olemas Google’is, Waze’is, Smart Grids’is või OpenAI aasta viimases suures pommuudises ChatGPT-ga, mis pole midagi šokeerivat ega uut, kuid see on enne ja pärast, sest see näitab selgelt, kus me oleme. Meie elu uus elekter on AI ja see aitab parandada meie elu sama palju kui elektri tulekuga.

5. Nanotehnoloogia

Kas kujutate ette, et võtate pilli ja miljonid nanokaamerad panevad täiuslikult ja mittepealetükkivalt teie keha seisundi ennetava diagnoosi. Kui see, mida oleme mõnes filmis näinud, hakkab tõeliseks saama. Nanotehnoloogia võimaldab suuri uuendusi tervishoius, inseneritöös ja paljudes muudes funktsioonides kudede ja uute komponentide tasandil, mis meid üllatavad.

6. Nutikas robootika

Robootika kohtub tehisintellekti ja masinõppega. Selle võime tööhõivet hävitada on tohutu ja on võimalik, et sel kümnendil kogeme esimesi robotitevastaseid lööke ja meeleavaldusi. Kuid nad on tulnud tegema füüsilist või riskantset tööd, mida me ei taha või ei saa teha, ja kui seda õigesti rakendatakse, võib see olla tööriist inimeste külluse ja mõtisklemise maailma suunas.

7. 5G laheneb ja 6G saabub

Oleme sellest juba rääkinud ja 5G ja IoT ühendamise tähtsusest tööstuses 4.0. Kuid kui 5G võrk on kasutusele võetud, ei jää operaatoritel muud üle, kui oma klientidele üha rohkem pakkuda, seega on 6G kommertsvõrgu kasutuselevõtt selle 2024. aasta üks tehnoloogiatrende.

8. Segane reaalsus

Kui arvasite, et metaversum ja virtuaalne reaalsus on kõik, loob reaalsuse segamine digitaalse maailmaga tõelisi, kuid täiustatud maailmu. Praegu oleme näinud mobiiltelefonide kaunistamisel kõige hämmastavamaid rakendusi, kuid spetsiaalsete prillidega saab meie maailmast midagi palju imelisemat.

9.RPA _

Korduvate ülesannete või protsesside automatiseerimine tarkvara abil pole midagi uut, uus saab olema see, et sellesse tarkvarasse on integreeritud tehisintellekt, et teha asju kiiremini ja paremini kui inimesed, õppides keskkonnast ja paljudest ilmuvatest rakendustest.

10. Kood puudub ja madal kood

Te ei pruugi seda tehnoloogilist suundumust paljudes kohtades näha ja kuigi mõnel võib see kahe silma vahele jääda, tundub see mulle organisatsioonide tuleviku jaoks hädavajalik. Ja see tähendab, et arendamine ei ole enam programmeerijate asi, vaid on avatud kõigile, sest programmeerida saab igaüks. Ja kui te selles kahtlete, siis räägime Bubble’ist või Chatfuelist.

11. Tark on kõik

Tehisintellekt ilmub taas nutikates võrkudes, nutikates linnades, nutikates ettevõtetes, nutikates tehastes ja nutikates ülikoolides. Andmete kombineerimine tehisintellektiga, kaughaldus, juhtimine ja logistika ning autonoomsed toimingud ja andmejuhtimiskeskused hõlbustavad haldamist.

12. Jätkusuutlikkuse ja energiatõhususe tehnoloogia

Maailmal on kiiresti vaja leida külluslik ja odav energiaallikas ning me lõpetasime aasta suurepärase uudisega, et tuumasünteesi on saavutatud ja et meil on 10 aastat maa peal päikeseenergiast. Aga tuleb vaadata, kas need on 10 aastat või 25, sest vahepeal töötatakse välja variante, mis parandavad taastuvenergiat või vesinikuelementi.

Teisest küljest, nagu varem mainisime, aitab AI taaskord parandada elektrivõrke, mis tähendab, et me peame tootma sama energiat, mis 20 aastat tagasi, kuid tarbimise eest, mis seda peaaegu kahekordistab. Igasugusel tehnoloogilisel edul selles valdkonnas on uskumatu mõju.

13.Superrakendused

Me ei tea, kas see on moeröögatus või jõuab see lääne turule, sest see Aasiast tulev ja seal kinnistunud trend koosneb mobiilirakendustest, mis teevad praktiliselt kõike. Superrakenduse näide on We Chat, mis pakub selliseid teenuseid nagu sõnumivahetus, mobiilimaksed, veebiostud, hotellibroneeringud, finantsteenused ja muud lisatavad funktsioonid.

14. Biotehnoloogia ja tervisetehnoloogia

Matemaatika ja tehisintellekt pakuvad meile tervise seisukohalt suure kingituse. Näeme hämmastavaid asju ennetava meditsiini, vanemas eas elukvaliteedi parandamise, vaimse tervise, “vananemisvastase”, rakkude või organite taastumise ja üliinimlike omadustega sünteetiliste nahkade osas.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button