Luxury Cars

Te ei leia paremat jõudlust kui Hyundai Elantra N

 

Inimesed küsivad ikka veel, miks Road & Track nimetas Hyundai Veloster N meie aasta jõudlusautoks 2019. aastal. See edestas kuulsaid ikoone, nagu Porsche 911 ja Chevy Corvette, ning tõrjudes samas ka entusiastide sportautosid, nagu Supra, BMW M2, ja Lotus Evora GT. Võidu põhjus oli lihtne: see oli lihtsalt nii hea.

Veloster N tuli eikusagilt ja rabas iga kohtuniku oma jõudluse, tagasiside ja võluga. See oli auto, mille võisime võidusõidurajal pooleldi surnuks lüüa, seejärel pommitasime tundide kaupa oma lemmikkanjonit ja see ei jätaks kunagi lööki vahele. Ühendage see alla 30 000-dollarise hinnasildi ja 10-aastase garantiiga ning selle võit oli testi lõpuks tagatud. Kõige hullumeelsem on see, et Veloster pole enam isegi parim N-auto, mida Hyundai toodab. See tiitel läheb Elantra N-le.

Elantra N kuulus meie 2023. aasta septembris toimunud aasta jõudlusauto üritusel odavaimate ja kõige vähem võimsamate autode hulka. Ainus madalama hinnaga ja vähemate hobustega auto oli pehmem ja raskem Subaru WRX. Kuid nagu ka selle uhke luugikujuline õde-vend, oli ka Elantra N selge silmapaistev, hoolimata sellest, mida numbrid näitavad.

Hyundai sõnul toodab 2,0-liitrine turboülelaaduriga neljas mootor 276 hj, kuid tundub, et see toodab umbes 30 hj rohkem. Ja erinevalt enamikust praegusel ajal kasutatavatest kopeerimis-/kleebiturbomootoritest on see mootor tulvil iseloomu, palju lahedaid helisid ja oskust praksuda iga gaasipedaali tõstmisel. Koos meie testri libedate kuuekäigulise käigukangiga sai see hea meelega pöördeid innukalt ja entusiastlikult üles-alla keerama, pannes teid igal võimalusel uut käiku haarama.

Ka kabiin aitab Elantra N-l muljet avaldada. Istumisasend on suurepärane, nagu ka istmed ise. Salong ei ole nii vapustav kui Civic Type R-il, kuid see on praktiline ja sellega on lihtne harjuda. Automaatse pöörete reguleerimise saab ühe nupuvajutusega välja lülitada ja individuaalseid sõidurežiimi seadistusi saab konfigureerida kahe suure sinise nupu abil roolil.

Kuid šassii seadistus teeb Elantra N silmapaistvaks. See on kõige ülejuhitavam esiveoline auto, millega olen sõitnud pärast seda, kui oma Fiesta ST-st lahti sain. Lükake stabiilsuskontroll välja ja teid koheldakse nõudmisel libisevate gaasihoovastiku iga tõstmisega. See võib tunduda hirmutav, kuid praktikas on Elantra pöörlemine suurepäraselt etteaimatav ja reguleeritav. Mõne nurga järel tekib sõltuvus.

Just selline lähenemine paneb Elantra N tundma sama kiirena kui palju rohkem raha maksvad autod. Näiteks Civic Type R alghind on peaaegu 10 000 dollarit kõrgem kui Hyundail. Ometi tunnevad nad end võistlusrajal sama kiiresti. Ajad toetavad mind, meie kiireim kuum ring Civicus tuli vähem kui kahe sekundiga kiiremini kui Hyundai Monticello Motor Clubi põhjarajal.

Elantra on ka maanteel põnev. Kuna tegemist pole miljardihobujõulise superautoga, saate tegelikult suurema osa võimsusest ära kasutada, ilma et peaksite kohe hätta sattuma. Lühikesed ülekandearvud tähendavad, et liigute alati käikude vahel, samas kui pöördemomendi vektoriga diferentsiaal tasakaalustab kindla haardumisega kitsaid, ebatasasi kurve.

Ilmselgelt pole Hyundai täiuslik. Kuigi see tundub kiire, ei ole juhtnuppude kasutamine peaaegu täiusliku Type R-iga võrreldes nii meeldiv. Ka välisilme ei tekita erilist elevust, enamik töötajaid suhtub Elantra N ülinurkse välimuse suhtes avatult põlgusega. Ja ärge laske mind imeliku siduri programmeerimisega alustada.

Enamik neist asjadest läheb aga aknast välja, kui kaalute selle kõige väärtuse aspekti. Elantra N mänguline jõuülekanne ja triivimist rõõmustav šassii seadistus muudaksid selle suurepäraseks ostuks hinnaga 33 245 dollarit. Kuid kui arvate, et see on ka kasulik neljaukseline sedaan tõelise tagaistmega, millel on korralik kütusekulu, muutub see veelgi mõjuvamaks isegi tänapäeva suurimate superautode seas.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button