Luxury Cars

Parimad Hot Hatches, mida saate 2023. aastal osta

Parimad Hot Hatches, mida saate 2023. aastal osta

Kui otsite autot, mis suudaks seda kõike odavalt teha, kaaluge hot hatch’i kasutamist. Need pakuvad rooli taga lõputut lõbu, neid on odav osta ja hooldada ning nad on ülipraktilised. Siin on mõned parimad kuumad luukpärad Maal.
Autotööstuse maailm on iteratiivne ja edusamme mõõdetakse järkjärguliste täiustustena. Olen olnud insener suurema osa 15 aastat ja usalda mind, kui ütlen, et see on enamasti igav. Harva näeme inseneriprojekte, mis on julgelt teistsugused ja uued. Kui me seda teeme, kukuvad need kujundused sageli läbi; nad on liiga vara või liiga loomingulised ega ole veel parimaks ajaks valmis. Mõnikord tuleb aga ette mõni auto, mis defineerib žanri ümber, luues disaini, mida kõik teised ei suuda kohe ja igaveseks kopeerida.

2023 Aasta Honda Civic Type R pole see auto.

Ja see on okei. Hea asi tegelikult. Parimad täiustused tehakse tavaliselt süsteemides, mitte üksikutes vidinates. Tõeliselt heas autos on tavaliselt palju üsna igavaid asju, mis kõik hästi koos töötavad.

Uus Type R on väikeste täiustuste kogum. Selle FL5 põlvkonna auto platvorm on sarnane väljuvale FK8-le. Mootoril on veidi rohkem hobujõude ja pöördemomenti. Hooratas on 18 protsenti kergem ja šassii 15 protsenti jäigem. Numbrite järgi on see veidi parem.

2023 honda civic tüüpi r
HONDA
Võib-olla on suurim muutus selle välimus. Viimane põlvkond oli terav ja sakiline, stiiliosakond pühkis kiltkivi puhtaks. See nägi välja kiire, aga koomiksilik. Kiiruse karikatuur.

2023 honda civic tüüpi r

Uus Type R annab selle sisse. See näeb välja täiskasvanulikum, kuid mis veelgi olulisem, see näeb ka ausam välja. Eelmine Type R ei võitleks kunagi kosmoses robotitega, olenemata sellest, kui palju võltsitud tuulutusavasid või ebatõhusaid tiibade sellel oli.

2023 honda civic tüüpi r

2023. aastal on tiib ja see on funktsionaalne. Muidugi, viimane tiib oli funktsionaalne, kuid see oli disaineri tiib. Uus on inseneri tiib. See loob oluliselt rohkem surujõudu ja vähem takistust, mis on saavutus, kuna suurem survejõud suurendab tavaliselt takistust. Tiivajõu allapoole suunatud komponendil on alati seljakomponent kaasas. Rohkem alla tähendab tavaliselt rohkem tagasi. Välja arvatud juhul, kui see oli esimesel korral õigesti konstrueeritud.

2023 honda civic tüüpi r

Esipaneeli välisküljel on plastotsad, mis näivad olevat võltsitud tuulutusavad, kuid need aitavad esirehvi ümber õhku lüüa. Rattad ajavad alati palju õhku üles, mis põhjustab takistust ja mõnikord ka tõusu. Kinnitus on konstrueeritud nii, et see aitaks õhuvoolul ümber esiratta, et aidata seda leevendada ja suurendada survejõudu. Tagumine uks ja veerandpaneel on konstrueeritud sama tegema.

Võre välisnurgad suunavad värske õhu esirattakoopadesse, et hoida pidureid jahedana. Tavaliselt suurendaks see esitõstejõudu, kuid esiratta taga olevad lisatud tuulutusavad aitavad kõrgema rõhuga õhku tagasi välja tõmmata. Tulemuseks on esipadja temperatuuride märgatav langus: umbes 10 protsenti pärast 5 ringi.

2023 honda civic tüüpi r

Kapoti ülaosas olev tuulutusava on radiaatori funktsionaalne väljalaskeava, mis piirab mootoriruumi kuhjuva õhuga tavaliselt tõusu. See on suurepärane, sest läbi suurema radiaatori liigub rohkem õhku. Võre ava on ligi 50 protsenti suurem.

Aerodünaamiline jõudlus on keeruline ja see tuleb luua süsteemina. See on üks neist valdkondadest, kus üks muudatus mõjutab kümmet muud asja. Uus Type R näeb välja nii, et sellel on vähem jahutusvõimet kui eelmisel põlvkonnal, kuid sellel on rohkem. See tundub aerodünaamiliselt vähem tõhus, kuid see on parem. Ja igal päris võistlusrajal on see mõõdetavalt kiirem.

Parimad Hot Hatches, mida saate 2023. aastal osta

Disainimeeskond võis sellega hakkama saada, kuid insenerimeeskond venitas. Esmapilgul sarnaneb see plebia 5-ukselise Civicuga. Kui aga vaatate neid kõrvuti, hakkate nägema erinevusi. Esi- ja tagumised poritiivad on Type R-le ainulaadsed, laienenud ja venitatud, et saavutada 25 mm laiem esirööp ja 35 mm pikem teljevahe. Kogu auto on 13mm madalam ja 20mm pikem. Suurema suuruse ja tagasihoidliku stiili tõttu näeb see rohkem välja nagu Accord Type R kui eelmise põlvkonna Civic Type R.

2023 honda civic tüüpi r
HONDA
Ja jah, on mõned disainielemendid, mis on agressiivsemad kui vaja, kuid peate laskma disaineritel veidi lõbutseda. Nad peavad suutma maailmale edastada, et see auto pole lihtsalt auto, vaid Type R. Uus stiil tahab, et te teaksite, et auto ei kuulu liiklusesse. See kuulub võidusõidurajale.

Parimad Hot Hatches, mida saate 2023. aastal osta

 

Mootor on sisuliselt sama, veidi häälestatud 315 hobujõu jaoks. Võimsus- ja pöördemomendi kõverad on peaaegu identsed eelmisel Type R-il kuni umbes 2600 p/min-ni, kus see hüppab tänu ümberkujundatud turboülelaadurile 9 hobujõudu ja 15 naela.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button