Luxury Cars

Lamborghini orkaanitehnika pole superauto

 

Tere tulemast 2023. aasta jõudlusautoks. Sel aastal esitame oma kümnest kandidaadist kaks korda nädalas läbimurdelugusid, kuni jaanuari kolmandal nädalal avaldame täieliku kõikehõlmava võrdluse. Lähme sellesse.

Iga kord, kui tuli võtmeid ümber vahetada, võtsid kõik mõne väga uue auto poole, autod, millega me kindlasti pidime sõitma. Seal oli uus Z06. Seal oli uus Civic Type R. Seal oli uus AWD Toyota turboluuk, mida keegi polnud proovinud, ja Porsche Cayman GT4RS, millel kõik kerisid, kui nad sealt välja tulid. Minu kaasliiklejate jaoks oli võib-olla olulisem, et need autod oleksid tõesti uued, kui nendega oleks tingimata head või halvad sõita. Nad olid uudishimulikud.

Keegi polnud Lamborghini vastu nii uudishimulik. See oli loogiline; Huracán on olnud saadaval alates 2014. aastast, uuendatud versioon aastast 2019 ja kuigi Huracán Tecnica on 2022. aasta uus, on see enamasti Huracán STO teesõbralik ümberhäälestus, millega nad kõik 2021. aastal sõitsid. Kuid mitte mina. Ma pole kunagi Lamborghiniga sõitnud. Mina ise olin uudishimust täis ja hüppasin innukalt rooli, kui võimalus avanes.

ni huracán technica
DW BURNETT
REKLAAM – JÄTKAKE LUGEMIST ALL
Enne kui ma liiga sügavale sellesse, milline auto maanteel oli, tutvustan tehnilisi andmeid. See algab 245 295 dollarist. See kaalub kuivana 3040 naela. Selle 5,2-liitrine V-10 pöörleb kuni 9000 p/min ning annab 631 hj ja 417 naela pöördemomenti. Šassii on segu süsinikkiust ja alumiiniumist, mis on esmalt needitud ja seejärel kokku liimitud. Käigukast on seitsmekäiguline topeltsiduriga automaat. See näeb välja nagu eriti futuristlik juustuviil.

Tecnica on paljuski vana kooli juhi auto, kui selle avangardse välimuse ja digitaalse kriipsuga võiks uskuda. V-10 on vabalthingav, mitte turboülelaaduriga. Rool on fikseeritud suhe. STO suur tiib ja kühvel on kadunud. Vedrustus on jahutatud maantee, mitte rööbastee jaoks.

Muus osas on Tecnica endiselt vägagi kaasaegne autotoode, rohkem-on-rohkem sõiduk. Sellel on tagavedu, kuid nelikvedu. Vedrustus, veojõukontroll, pöördemomendi vektorimine ja isegi pedaali reaktsioon muutuvad selle kolme valitava sõidurežiimi alusel.

Astusin asjast välja hingeldades, kurgus kärises. Üksi autos olin ma karjunud. Karjudes selle jõu tõttu, mida see sirgelt alla kiirendas. Karjudes, kui ägedalt muhud ja konarlikud kohad teel auto kõrvale kaldusid. Karjudes lihtsalt V-10 helitugevuse järgi, täites salongi heliseinaga.

Tegelikult võib Tecnica olla STO-ga võrreldes lõdvem, kuid see on läbinisti metsik sõiduk Ameerika parimate sõiduteede mõranenud kõnnitee alla sõitmiseks. (Antud juhul ulusime kõik Catskillsi veehoidlate ümber, mis varustavad New Yorki mõne tunni lõuna pool.) Rehvide haardumine ja vedrustuse geomeetria agressiivsus muudavad kurvid peaaegu tühiseks. Tecnica ei pöördu niivõrd sisse, kuivõrd sukeldub, viskudes paremalt vasakule. Auto töötab rohkem vertikaaltasandil kui horisontaaltasapinnal. Veedate kogu aja enda ees oleva tee aukude otsimiseks. Ja sa kiigud imestuse ja hirmu vahel. Gaasipedaali sõltuvust tekitav gravitatsioon tõmbab end süsiniku põrandale; hirmuäratav tõstuk, kui kujutate ette, kuidas auto tõmbub vastu kaitsepiirdeid, kui te ei aeglusta eelseisva pakase tõttu.

Need on superautole sarnased omadused. Ohu ja hukkumise esilekutsumine, oranžid loitsud. Kümnest kellast kõlas teie pea taga saatuslik teemaks. Lamborghini oli küll kiire, kuid külma teekatte ja halva nähtavusega tagateel pole minu arvates kiirem kui sportlikud kompaktautod murdosa selle hinnast ja hobujõust. Elantra N-l ei olnud meie grupiproovi ajal probleeme oma saba külge kleepimisega, rääkimata Honda Civic Type R-st või Toyota GR Corollast. Lõppude lõpuks pole superautode eesmärk olla teedel kõige kiirem. Nad peavad olema ainult kõige metsikumad.

Ma ütlen, et see Lamborghini täitis oma tüüpilised Lamborghini ülesanded. Kui peatusime teeäärses restoranis lõunatamas, viis väike poiss oma ema läbi parkla, vaadates kõiki autosid. Kuid see oli oranž Huracán Tecnica, millega ta tahtis oma pilti teha. See, kas kitsal kaherealisel teel oli kiirem või mitte, oli ebaoluline. Sellel oli välimus, heli, romantika.

Isegi selle maania ja nende puudustega pole Tecnica ikkagi superauto. See on midagi enamat.

Superauto on äärmuseni viidud auto. Sellel on 8 silindrit, kuhu sobiks 6 või 12, kui 8 mahuks. Bugatti pakib võimalusel 16 sisse. Maksimalism on võtmetähtsusega. Vaadake näiteks Lamborghini Aventadorit. See on umbes o suurus

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button