Crypto

kuidas töötada krüptovaluutaga 2023. aastal

 

Mis on krüptovaluuta?

Krüptovaluuta on digitaalne maksesüsteem, mis ei tugine pankadele tehingute kontrollimisel. See on peer-to-peer süsteem, mis võimaldab kõigil kõikjal makseid saata ja vastu võtta. Selle asemel, et reaalses maailmas kaasas kanda ja vahetada füüsilist raha, eksisteerivad krüptovaluutamaksed puhtalt digitaalsete kirjetena veebiandmebaasi, mis kirjeldab konkreetseid tehinguid. Krüptovaluuta vahendite ülekandmisel salvestatakse tehingud avalikku pearaamatusse. Krüptovaluutat hoitakse digitaalsetes rahakottides.

Krüptovaluuta sai oma nime, kuna see kasutab tehingute kontrollimiseks krüptimist. See tähendab, et täiustatud kodeerimine on seotud krüptovaluutaandmete salvestamise ja edastamisega rahakottide vahel ja avalikesse pearaamatutesse. Krüpteerimise eesmärk on pakkuda turvalisust ja turvalisust.

Esimene krüptoraha oli Bitcoin, mis asutati 2009. aastal ja on tänaseni tuntuim. Suur osa huvi krüptovaluutade vastu on kasumiga kaubelda, kusjuures spekulandid ajavad mõnikord hindu taevasse.

Kuidas krüptovaluuta töötab?

Krüptovaluutad töötavad hajutatud avalikus pearaamatus, mida nimetatakse plokiahelaks, mis on kõigi valuutaomanike värskendatud ja hoitavate tehingute kirje.

Krüptovaluuta ühikud luuakse kaevandamiseks, mis hõlmab arvuti võimsuse kasutamist keeruliste matemaatiliste probleemide lahendamiseks, mis tekitavad münte. Samuti saavad kasutajad osta valuutasid maakleritelt, seejärel salvestada ja krüptograafiliste rahakottide abil kulutada.

Kui teil on krüptovaluuta, ei oma te midagi käegakatsutavat. See, mis teile kuulub, on võti, mis võimaldab teisaldada kirjet või mõõtühikut ühelt inimeselt teisele ilma usaldusväärse kolmanda osapooleta.

Kuigi Bitcoin on olnud kasutusel alates 2009. aastast, on krüptovaluutad ja plokiahela tehnoloogia rakendused rahalises mõttes endiselt esile kerkimas ning tulevikus on oodata rohkem kasutusi. Tehinguid, sealhulgas võlakirju, aktsiaid ja muid finantsvarasid, saab lõpuks selle tehnoloogia abil kaubelda.

Krüptoraha näited
Krüptovaluutasid on tuhandeid. Mõned tuntumad on järgmised:

Bitcoin:

2009. aastal asutatud Bitcoin oli esimene krüptovaluuta ja on siiani kõige sagedamini kaubeldav. Valuuta töötas välja Satoshi Nakamoto – laialdaselt arvatakse, et see on pseudonüüm üksikisiku või inimrühma jaoks, kelle täpne identiteet jääb teadmata.

Ethereum:

2015. aastal välja töötatud Ethereum on plokiahela platvorm, millel on oma krüptovaluuta, nimega Ether (ETH) või Ethereum. See on Bitcoini järel populaarseim krüptovaluuta.

Litecoin:

See valuuta sarnaneb kõige rohkem bitcoiniga, kuid on liikunud kiiremini uute uuenduste, sealhulgas kiiremate maksete ja protsesside väljatöötamiseks, et võimaldada rohkem tehinguid.

Ripple:

Ripple on hajutatud pearaamatusüsteem, mis asutati 2012. aastal. Ripple’i abil saab jälgida erinevat tüüpi tehinguid, mitte ainult krüptovaluutat. Selle taga olev ettevõte on teinud koostööd erinevate pankade ja finantsasutustega.

Mitte-Bitcoini krüptovaluutasid nimetatakse ühiselt “altcoinideks”, et eristada neid originaalist.

Kuidas osta krüptovaluutat
Teil võib tekkida küsimus, kuidas turvaliselt krüptovaluutat osta. Tavaliselt on tegemist kolme sammuga. Need on:

1. samm: platvormi valimine

Esimene samm on otsustada, millist platvormi kasutada. Üldiselt saate valida traditsioonilise maakleri või spetsiaalse krüptovaluutabörsi vahel:

Traditsioonilised maaklerid. Need on veebimaaklerid, kes pakuvad võimalusi krüptovaluutade, aga ka muude finantsvarade, nagu aktsiad, võlakirjad ja ETF-id, ostmiseks ja müümiseks. Need platvormid pakuvad tavaliselt madalamaid kauplemiskulusid, kuid vähem krüptofunktsioone.
Krüptovaluuta vahetus. Valikus on palju krüptovaluutavahetusi, millest igaüks pakub erinevat krüptovaluutat, rahakoti salvestusruumi, intressikandvaid kontovalikuid ja palju muud. Paljud börsid nõuavad varapõhiseid tasusid.
Erinevate platvormide võrdlemisel mõelge, milliseid krüptovaluutasid pakutakse, milliseid tasusid nad võtavad, nende turvaelemente, salvestus- ja väljamaksevõimalusi ning kõiki õpperessursse.

2. samm: oma konto rahastamine

Kui olete oma platvormi valinud, on järgmine samm oma konto rahastamine, et saaksite kauplemist alustada. Enamik krüptovahetusbörse võimaldab kasutajatel oma deebet- või krediitkaarte kasutades osta krüptoraha fiat (st valitsuse emiteeritud) valuutade (nt USA dollari, Briti naela või euro) abil – kuigi see on platvormiti erinev.

Krediitkaartidega krüptooste peetakse riskantseks ja mõned börsid neid ei toeta. Mõned krediitkaardifirmad ei luba ka krüptotehinguid. Selle põhjuseks on asjaolu, et krüptovaluutad on väga muutlikud ja teatud varade eest ei ole soovitatav riskida võlgadesse sattumisega või potentsiaalselt kõrgete krediitkaarditehingute tasudega.

Mõned platvormid aktsepteerivad ka ACH-ülekandeid ja pangaülekandeid. Aktsepteeritavad makseviisid ja sisse- või väljamaksete tegemise aeg on platvormiti erinevad. Samuti erineb hoiuste arveldamiseks kuluv aeg makseviisist olenevalt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button