Luxury Cars

Audi RS3 on osa sportlike kompaktautode taaselustamisest

Sain täisealiseks allakäigus automaailmas. Vaatasin, kuidas Integrast sai RSX ja lõpuks ILX. Ma nägin Eclipse’i raisku. RX-7 suri, 3000GT suri, Z suri, Supra suri ja isegi Chevrolet ei suutnud tagurpidi vanni, mida ta nimetas Camaroks, töös hoida. Kõigi nende erinevate halbade vaevuste hulgas täitis mind veel üks sügav igatsus, mida ma siiani ei suuda täpselt seletada. Audil oli midagi viga.

Tere tulemast 2023. aasta jõudlusautoks. Sel aastal esitame oma kümnest kandidaadist kaks korda nädalas läbimurdelugusid, kuni jaanuari kolmandal nädalal avaldame täieliku kõikehõlmava võrdluse. Lähme sellesse.

See oli naljakas selle poolest, et olin näinud Audi kõrghetke või vähemalt ühte selle tippu. Aastatuhande vahetusel saime meie, ameeriklased, B5 Audi S4. See kaalus umbes 3384 naela, sellel oli 30-klapiline V-6 kahe turboga, 2,7-liitrine töömaht ja nüüdseks nostalgiliseks muutunud 250 hobujõudu. Quattro nelikvedu oli kõik, mis teil oli, kuigi teie otsustada, kas teil on automaat või kuuekäiguline manuaal. Pikka aega tundus see auto pirtsakas, kui sai osta Subaru WRX või Mitsubishi Evo. (Kui süütud me kõik olime.) Siis jäin palju pikemaks ajaks igatsema.

Probleem oli selles, et Audi tegi aina paremaid sportsedaane. Kunagisest kompaktsest sedaanist sai mõnusalt keskklassi, 30-klapilisest V-6-st 40-klapiline V-8 ja seni veidi nooruslikust autost sai üsna täiskasvanulik. See ei olnud kaotus, mida ma tundsin, kui sellised autod nagu Supra lihtsalt kadusid. See oli aeglane ja pidev langus, mida nägin reaalajas mängimas.

Pole nii, et ma kujutasin end ette S4-ga sõitmas ja et Audi eitas mulle seda võimalust muuta oma auto kiiremaks ja vähem ligipääsetavaks. Mulle meeldis idee S4-st kui spordikompaktide lõplikust bossist. S4 oli kiireim sport-kompaktauto, kõige keerulisem sport-kompaktauto, kõige luksuslikum sport-kompaktauto, kuid oma südames oli see siiski kompaktauto. See oli kõrgem redelipulk, mis algas Hondade ja Nissan SE-R-idega. S4 kasvades kaotas selle ühenduse. Kasvades kaotas see oma võlu.

Arvan, et Audi teab, et ta kaotas oma keskse kujuga midagi. See loobus isegi vabalthingavast V-8-st, et naasta kahe turboga V-6 juurde, ja see tõmbas imetlusväärselt paarsada naela oma viimasest põlvkonnast välja. Kuid see ei lahendanud probleemi: see oli muutunud liiga suureks.

Ja siis kinkis Audi Ameerikale RS3! See oli kõik! See on kõik, mida me vajasime! Väike auto, millel on võimendatud mootor, mis pakub unistust, et me võime kunagi oma võimendamata autode hulgast selleni jõuda, ühel päeval võib-olla isegi lõpetame selle millegi suurejoonelisema poole. Saime siin Ameerikas 2017. aastal viimase põlvkonna RS3 ja 2021. aasta lõpus saime selle uue 2022. aasta mudeli, mis on Euroopas müügil alates 20. aastast. See on osa VW suuremast MQB arhitektuurist, antud juhul nimega MQB Evo, seega on see mingil määral väga uhke Golf. Samas on see sugupuus Audi Q6-st või Volkswagen Transporterist peaaegu sama kaugel. Võtke kõiki neid võrdlusi nii palju kui võimalik.

Igal juhul tõime selle uusima RS3 välja Aasta jõudlusautoks ja teate mis? See oli tore! Meile kõigile meeldis!

Mootor on endiselt sellel piiril tavalise ja kummalise vahel, seekord pigem rea-viie kui viie klapiga silindri kohta V-6. Heli on suurepärane, isegi kui see on mõnevõrra sünteesitud, ja võimsus on tugev ja rahuldav. Ka auto sõidab paremini kui ükski Audi peaks. Mootor on põiki, vanade Audide puhul pigem külg-külje vastas kui eest-taga.

Meil oli see asi õigel teel ja see oli – seda võib olla raske ette kujutada – lõbus! Saksa luksusauto ostmine võib olla väga tõsine asi, kuid see konkreetne auto ei tunne end rooli taga tüütuna. Ja sellise vihase näoga sõiduki kohta sõidab see huumoriga. Ta on innukas pöörama, innukas oma joont kohendama. See ei ole raketikelk, maanteerakett ega ükski tüüpiline Audi stereotüüp nendest aegadest, mil raudplokkmootorid rippusid esirataste ees ja pidasid vastu igale rooli tegevusele. See RS3 on märkimisväärselt jõuline millegi jaoks, mis kaalub 3639 naela, mis on selle üsna väikese sõiduki jaoks palju.

Maanteel oli see kiire, kuid mitte ainult sirgel. Mul oli hea meel, et sain selle meie Catskillsi läbiva sõidu ühe keerulisema lõigu jaoks, mitte maanteede kõrvalejuhtimiseks või isegi ühe karvasema lõigu jaoks, kui vihmakardinad muutsid asfaldi klaasiks.

Audi on tagasi ihaldusväärse väikeauto valmistamise juurde. Peale selle oleme sportlike kompaktautode jaoks üldiselt mõne aasta pärast renessansi. Olete näinud täielikku nimekirja autodest, mis sel aastal PCOTY-le tulid. Nüüd liitub RS3-ga turboga AWD Toyota, turbo A

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button