Luxury Cars

Andretti Autosport ostis just osaluse Wayne Taylor Racingu IMSA programmis

 

Kaks suurimat Põhja-Ameerika võidusõidumeeskonda on ühendanud jõud IMSA üleminekul uues GTP klassis hübridiseerimisele.

Osana oma pikaajalisest eesmärgist naasta sportautode kestvussõidu tipptasemele on Andretti Autosport ostnud Wayne Taylor Racingu, moodustades uue supermeeskonna Wayne Taylor Racing koos Andretti Autospordiga.

Kolimine ühendab Andretti uuesti Acuraga pärast kaubamärgi esindamist tehasemeeskonnana Ameerika Le Mansi sarjas aastatel 2007–2008 ja ühendab meeskonna WTR-i, 2013. aasta Grand-Am Rolex Series DP ja 2017. aasta IMSA DPi tšempionidega, kes hakkasid Acurat esindama 2021. aastal. .

Uues partnerluses, kus WTR-i koos AA-ga juhib WTR oma baasist Indianapolise Motor Speedway lähedal, saavutab Michael Andretti meeskond koheselt kohaloleku WeatherTech SportsCar Championshipi GTP-kategoorias WTR-i olemasoleva nr 10 Acura ARX-06-ga ja GTD klass nr 93 Acura NSX GT3-ga. Andretti osalus toob oma nime ka WTR-i IMSA Lamborghini Super Trofeo programmile ja mitterahalisena, Andretti nr 38 Ligier IMSA LMP3 jõupingutus Jarett Andretti jaoks langeb WTR-i AA-bänneriga.

“See on meie jaoks põnev aeg,” ütles Andretti. „Oleme uhked, et saame sel viisil IMSA koplisse tagasi naasta ja võimaluse olla osa GTP programmi käivitamisest koos Wayne Taylor Racingu ja meie sõpradega Honda Performance Developmentist. IMSAsse täiskohaga naasmine ja sellel tasemel on olnud minu eesmärk. Tahtsin, et see oleks õige võimalus ja õigel ajal – ja me leidsime selle. Ootan WTR-i meeskonnaga tihedamat koostööd ja kohtumist kõigi meeskonna tugevate toetajatega. Tahan isiklikult tänada Wayne’i (Taylor) ja (WTR GM) Travist (Houge), et nad on juba nii suurepärased partnerid, kui plaanime edukat tulevikku.

WeatherTechi meistrivõistluste viiest klassist kolmes ja ühes populaarseimas ühetootja sarjas on Taylori ja Andretti liit loonud IMSA kõige ulatuslikuma meeskonna. See viib tootjapõhistes GTP-programmides keskselt kaasatud IndyCari meeskondade arvu viiele, kuna Andretti liitus BMW M Team RLL-iga (Rahal Letterman Lanigan Racing), Cadillac Racinguga (Chip Ganassi Racing), Meyer Shank Racinguga (Acura), ja Porsche Penske Motorsport (Team Penske).

Kokkuvõttes on pooled IndyCari 10 täistööajaga meeskonnast jõudnud IMSA-sse, et tuua turule uus hübriid-GTP-vormel, mis debüteerib 28.–29. jaanuaril Rolex 24-l Daytonas.

“Pole kahtlust, et Andretti ja Taylori nimi on muutunud meie spordiala ülima saavutuse sünonüümiks,” ütles IMSA president John Doonan. „Need kaks ikoonilist nime ja nende uskumatud edusammud saavad kokku, et edaspidi IMSA-s võistelda, on rekord ja ajalooraamatud. 2023. aasta jaanuaris ametlikult avatav kestvussportautode võidusõidu peatükk loob meie fännidele, partneritele ja kõigile sidusrühmadele uskumatuid mälestusi.

“See, et Andretti Autosport ja Wayne Taylor teatasid täna oma uuest partnerlusest, on tõesti üks parimaid sissejuhatavaid lõike. Meie kõigi IMSA pereliikmete nimel tervitame Andretti Autosporti avasüli ja ootame, et Wayne Taylor Racing koos Andretti Autospordiga jätkaks oma jälje loomist ka järgmisteks aastateks.

Indianapolise lennujaamaga külgneva 575 000 ruutjalase hoonega, mis on ehitatav, võiks Andretti Autosport majutada WTR-i koos AA IMSA programmiga, kui selle uksed avanevad 2025. aastal. Kui vaadata tulevikku, siis laiendamine kahele ARX-06 GTP-le võimaldaks ei tule üllatusena.

“On au olla partneriks sellise nimega nagu Andretti, kui astume võidusõidu uude ajastusse,” ütles Taylor. „Michael pöördus minu poole aasta tagasi ja nagu me kõik teame, on ajastus kõik, eriti kuna meie GTP- ja GTD-programmid kasvavad koos Acura/HPD-ga jätkuvalt. Olles Michaeliga selle kallal peaaegu aasta töötanud, olen väga põnevil, et see kokku saab. Kuigi meie 2023. aasta programm ei näe välja palju teistsugune, on Andretti Autosport meile ehitamist ja laienemist jätkates palju pakkuda. Ootan Michaeli ja kogu Andretti meeskonnaga tihedamat koostööd.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button