Luxury Cars

2024. aasta Bugatti Chironi järeltulija ülevaade

 

W-16 jõul töötav Bugatti Mistral roadster on legendaarse kaubamärgi viimane W-16 jõuallikaga sõiduk. Bugatti väidab, et Chironi kupeel põhinev katuseta Mistral on maailma kiireim lahtise katusega seeriaauto.

Mistrali hind on 5 miljonit dollarit ja tarnimine peaks algama 2024. aastal. Kuid see on juba läinud.

Mootor Bugatti Chironile 2024. Bugatti Chiron 100 0-100 loodi ajaloo kiireimaks seeriaautoks. Selle auto mootor on 16-silindriline nelja turboga W16 mootor.

See oli just käivitatud. Mootor on nii võimas, et Bugatti Chiron Copart suudab saavutada kiiruse kuni 261 miili tunnis ja kiirendada 60 miili tunnis vaid 2,4 sekundiga. Bugatti väidab, et nad suutsid muuta Bugatti põhiauto võimalikult kergeks, kasutades enamikus kereosades süsinikkiudu. Auto hind on nüüd alla 3000 PS. Järgmise paari aasta jooksul kavatsevad nad müüa umbes 1200 autot.

2024. aasta Bugatti Chironi järeltulija ülevaade

Sisukord
Bugatti Chiron 2024 disain
Bugatti Chiron 2024 disain
Bugatti Chiron, maailma kiireim ja võimsaim seeriaauto, on loodud pakkuma stiilset, elegantset ja mitmekülgset jõudlust. Chironil on 16-silindriline mootor koos 8-käigulise automaatkäigukastiga ja see suudab toota kuni 1500 hobujõudu.

Samuti on selle maksimaalne pöördemoment 1180 naela jala kohta. Chiron on kiire ja suudab kiirendada 0-60 kõigest 25 sekundiga. Selle tippkiirus on 261 miili tunnis, mis eristab seda konkurentidest. Legendaarne 57SC Atlantic auto, mis võitis aastatel 1955–1962 24 Le Mansi võistlust, inspireeris selle aerodünaamilist disaini. Šassii on täissüsinikmonoloog ja vähendab kaalu, suurendades samal ajal tugevust.

2024. aasta Bugatti Chironi järeltulija ülevaade

Sisekujundus
Aruannete kohaselt on Bugatti Chironi järglasel luksuslik sisekujundus. Auto valmimisel kasutatakse kvaliteetseid materjale. See vastandub rekordilisele versioonile, mis ei olnud tänaval legaalne.

Autol on kaks esmaklassilist nahkistet. Salongis on alumiiniumist ja süsinikust viimistlus, mis tagavad tõelise luksuse ja mugavuse hüperauto kujul.

Auto sisekujundus ei erineks oluliselt eelkäijatest. Järeltulija jagab eelkäija armatuurlauda, näidikuplokki ja rooli.

See on kupeega võrreldes kergem, kuid peaks siiski pakkuma meeldivat ajaveetmiskohta.

Pebble Beachi autol pole katust. See oli inspireeritud 1934. aasta Type 57 Grand Raidist, mis kandis silmatorkavat kollakas-musta värvilahendust.

Väliskujundus

2024. aasta Bugatti Chironi järeltulija ülevaade

Auto väliskujundus peaks olema väga värske ja elegantne. See saab olema päris vaatepilt. See Bugatti on oma välimuse ja kasvu poolest ilmselt kõige silmatorkavam. Selle suurus ja välimus on sobivad autole, mis suudab saavutada nii suuri kiirusi.

CHIRONi atribuutide põhjal loodi taevavaade. BUGATTI põhijooned ja suured pinnad muudavad selle hõlpsasti äratuntavaks selle iseloomuliku hobuserauavõre ja külgedel asuva C-varda järgi.

Piloodikabiini klaaskatus ujutab selle üle loomuliku valgusega ja annab sellele lisamõõtme.

Reklaam

Sky view valik muudab BUGATTI sõidukogemuse ainulaadseks kolmemõõtmeliseks kogemuseks.

CHIRONi süsinikkiust kerel on kaks klaaselementi, mis on mõlemal küljel kinnitatud selle iseloomuliku joone külge, mis määratleb auto ainulaadse profiili.

Nii elegantse välisilmega autot on raske leida. See kehtib eriti siis, kui sõidukil on pika sabaga konstruktsioon, mis muudab selle aerodünaamilisemaks. Levinud on arvamus, et selle auto kere on valmistatud peamiselt süsinikkiust, kuid see on värvitud.

Bugatti Chiron 2024 esinemine
Bugatti Chironi 2024. aasta esinemine
Bugatti Chiron 60 0-60 on praegu maailma kõige kallim auto, mille hind ulatub 1 000 000 dollarini. Selle tippkiirus on 218 miili tunnis ja see võib sõita kuni 218 miili tunnis. See pole ainus asi, mis seda autot teistest autodest eristab.

Kliendid armastavad selle disaini ja jõudlust, mis seab suurte autode tootmises uued standardid, ja tehnoloogiat, mis eristab selle teistest autodest. Bugatti Chiron on maailma kiireim auto. See võib kiirendada 0–60 miili tunnis vähem kui 2 sekundiga. Sellel pole aga manuaalset käigukasti ja selle elektrooniline tippkiirus on 261 miili tunnis.

Tehnoloogia ja funktsioonid
Võib arvata, et 8,0-liitrine W16 nelja turbomootor, mis toodab 1500 hj (1,103 kW), ei vajaks rohkem võimsust. Bugatti uskus Super Sporti puhul teisiti. See ei keeranud lihtsalt mootori tahti üles. See ei ole Bugatti tee.

See oli varustatud suuremate ja tõhusamate turbodega ning klapiülekande, õlipumba ja silindripeade modifikatsioonidega. Paigaldati ka Suurbritannias toodetud Ricardo käigukast, mis oli mõeldud auto tippkiiruse suurendamiseks ja täiendava pöördemomendi jaoks.

Ehkki teoreetiliselt oleks tulemus 1600 hj (1,177 kW) saamiseks 100 hj (73 kW) rohkem, toodab seda tõenäoliselt iga Chiron Super Sport. Need fotod näitavad, et auto kasvab 1614 hj (1,187 kW).

Super Spordil on rohkem jõudu tipus, kus tipppöörded tõstetakse 6800-lt 7100-le minutis. Kui mõte

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button