Luxury Cars

2023. aasta Corvette Z06 on Ferrari 458 Speciale, kuid parem

 

 

Sügis on nende osade ümber eriline aeg. Millalgi, kui lehed hakkavad muutuma, kui suvesoojus on kadunud, saame kokku Road & Tracki peaürituseks: Aasta Performance Car of the Year. Kuue päeva jooksul alates Monticello Motor Clubist ja konvoeerides läbi New Yorgi osariigi maapiirkondade käänuliste teede, püüavad R&T toimetajad välja selgitada, milline uus auto on meie kõrgeima au vääriline. Läbi paljude silmipimestavate sõitude ja baarisaalis vaidluste, kuumade ringide ja rehvivahetuste õpime tundma kümne parima jõudlusega autot, mida tööstusel pakkuda on.
Eemaldame kriitika teelt. Meie proovitud 2023. aasta Corvette Z06-l oli kahtlaseid paneelilünki. Esitatud spetsifikatsioonide kohaselt maksis see auto 162 000 dollarit, nii et võite eeldada tippkvaliteeti kõikjal. Rool on endiselt ebamugava kandilise kujuga, mis muudab mugava haarde leidmise raskeks. Interjöör on küll kordades parem kui iga põlvkond varem, kuid kliimaseadme nuppude rida võib otsese päikesevalguse käes olla läbipaistmatu ning sein, mille see juhi ja kaassõitja vahele loob, on endiselt tüütu. Topeltsiduriga käigukast keelab aeg-ajalt käiguvahetuse.

see on kõik. Uus Z06 on uskumatu auto. Oma olemuselt eriline asi, mis tunneb seda igal kiirusel, lihtsalt paigal istuva kohalolekuga, mida autod sooviksid kolm korda kõrgema hinnaga.

Kui me 2019. aastal esimest korda C8 Corvette’iga sõitsime, valdasid meid vastakad tunded. Meile meeldis, et Chevrolet’l oli lõpuks julgust panna oma kauakestnud sportauto keskmise mootoriga platvormile, säilitades samal ajal originaali tunnusjooned ja kasutatavuse. Kuigi see oli nii radikaalne kõrvalekalle igast Corvette’ist varem, ei tundunud see märkimisväärselt erinev, nagu ei kasutanud see platvormide muutust täielikult ära. Asi on selles, et vahetus keskmisele mootorile pole kunagi olnud baasauto jaoks.

“Stingray on super kena ja see sõidab paljudes tingimustes nagu nelikveoline auto,” ütleb Corvette’i tegevjuht Tadge Juechter. “Sellel on alati veojõud, mis on tõesti tore. Kuid arhitektuuri eelised paistavad silma, kui teil on rohkem jõudu.

2020 Corvette C8 Stingray Z51: esimene sõit

C8 Corvette Z06 tellimisraamat suletud kuni 2023. aastani

2020. aasta Chevy Corvette sõidab nagu miski muu
VAATA ROHKEM FOTOD c8 z06
Vaadake lihtsalt seda mootorit.
DW BURNETT
REKLAAM – JÄTKAKE LUGEMIST ALL

Z06 ja selle uhiuus, 670-hobujõuline V-8 lasevad sellel keskmise mootoriga arhitektuuril särada. Samuti näeb see palju parem välja kui Stingray. Suuremad rattad ja rehvid, agressiivne aero ja laiem kere muudavad selle kükitavaks ja kurjakuulutavaks, palju vähem kohmakaks kui baasautol.

ROHKEM UUE CORVETTE Z06 MOOTORI KOHTA.

Uue Corvette Z06 võrdlusalused
Käivitades ei tundu see Corvette’i moodi. Väikese ploki koor on kadunud, selle asemele tuli uhiuue 5,5-liitrise tasapinnalise vända V-8 kõrge häälega hullumeelsus, mis on esimene Corvette’i eksklusiivne mootor pärast 1990. aastate ZR-1 DOHC LT5. See annab 670 hj kiirusel 8400 p/min ja 460 naela pöördemomenti kiirusel 6300 p/min, mis on märkimisväärselt suuremad pöörded, et toota maksimaalset võimsust kui väikeplokk. See sõidab ja kõlab tohutult eksootiliselt, kõrgema häälega kui teine hiljutine Ameerika tasapinnaline vända V-8 Mustang GT350-s. See pöörleb 8600 p/min ja tõmbub nii maniakaalselt joonele, et tundub, et see võib veel 1500 p/min teha.

See on ühendatud Stingray kaheksakäigulise DCT uuendatud versiooniga, millel on lühem lõppsõit ja kuueplaadiline sidur paaritute käikude jaoks, koos muude sisemiste täiustustega, mis jõuavad baasautoni. Üles käigud on välkkiired, käigukast on näiliselt selle mootori jaoks ehitatud. Ka allakäigud on kiired, kuigi aeg-ajalt keelatakse ja unustatakse. See vana refrään selle kohta, et Porsche PDK on parem, on praegu kurnav ja klišeelik, kuid see on siiski tõsi.

VAATA ROHKEM FOTOD c8 z06
DW BURNETT
REKLAAM – JÄTKAKE LUGEMIST ALL

See konkreetne katseauto oli täis kõiki kiireid maiustusi (ja mõned ka välimuse pärast), sealhulgas Z07 paketi agressiivne aero, süsinikpidurid ning valikulised 20×10-tollised eesmised ja 21×13-tollised tagumised süsinikkiust rattad ning Michelin Pilot. Sport Cup 2R rehvid (275/30 s ees, hiiglaslikud 345/25 s taga). Monticello Motor Clubi põhjarajal on see rajakoletis, kuid juurdepääsetav ka igale oskustasemele.

 

Suur osa selle juurdepääsetavuse eest peab jääma šassii juhtimise eest vastutavale meeskonnale. Esiosa on äärmiselt tundlik ja ühendatud, kuid see ei tööta kunagi tagumise otsaga vastuollu. 40:60 kaal dist

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button