Technology

10 tehnoloogiatrendi, mis meid 2024. aastal ees ootavad

Metaverse, digitaalsed kaksikud või kvantarvutus on mõned peamised tehnoloogiad, mis järgmisel aastal kõige enam kõlavad.

Äritegemise viis on viimastel aastatel arenenud tänu uutele tehnoloogilistele lahendustele, mis aitavad ettevõtetel toime tulla ülemaailmse ebastabiilsusega ja pandeemiast, inflatsioonist, geopoliitilistest segadustest või tarneahela probleemidest põhjustatud väljakutsetega.

Tehnoloogiline rahvusvaheline ja innovatsiooniprojektide arendamise spetsialist Plain Concepts toob selles kontekstis välja 10 tehnoloogiasuunda, mis tähistavad 2024. aastal ettevõtete ümberkujundamist ja võimaldavad ettevõtetel saavutada konkurentsieelise.

Digitaalsed kaksikud

Digikaksikud ehk digikaksikud on positsioneerinud end hetke ühe peamise tehnoloogiatrendina juba mitu aastat, eriti kui rääkida tööstussektorist. Need objektide, ruumide, füüsiliste süsteemide või protsesside digitaalsed koopiad võimaldavad saada täpsemaid tooteid, vähendada kulusid või ennustada võimalikke vigu. Samuti avavad need võimaluste maailma, kui on vaja kontrollida ja simuleerida näiteks seda, kas tööstusettevõtte käitumine on sobiv.

Füüsilisi üksusi saab digiteerida punktipilvedest, segmentida ja sildistada teavet, luua ja optimeerida tarneahelaid, automatiseerida protsesse ja seadmeid kasutades muid tehnoloogiaid, nagu AI, parandada turvalisust, optimeerida kvaliteedikontrolli ja ennustavat hooldust jne.

See tehnoloogia võimaldab meil digitaalmaailmas soovitud komponente muuta, kuni need on optimeeritud ja saavad oma parima versiooni reaalses maailmas. See muudab täielikult viisi, kuidas parandada äriprotsesse, parandada nende tõhusust ja säästa plahvatuslikult kulusid muu hulgas sellistes sektorites nagu ehitus, lennundus, tervishoid või haridus.

Blockchain usalduse ümberkujundamiseks

Seni on kahte osapoolt hõlmavad online-makseprotsessid toimunud vahendaja kaudu, kes kontrollis andmeid läbi tsentraliseeritud süsteemi, mis võib kaasa tuua palju probleeme. Plokiahela tehnoloogia ja selle detsentraliseeritud mudeli tulekuga kaob aga lõplik kontroll organisatsiooni üle ning andmed salvestatakse krüpteeritult ja palju turvalisemalt.

Detsentraliseerimine loob uusi viise tehingute tegemiseks, suhtlemiseks ja äri tegemiseks, samuti hõlbustab automatiseerimist, mis toob kaasa tohutu tõuke digitaalse vara osas.

Plokiahel loob uusi äriideid ja võimaldab kiirendada toimingute kontrollimise protsessi, ennetada pettusi ja küberrünnakuid ning olla väga tõhus, usaldusväärne ja turvaline. Seetõttu on lähiaastatel äritegevusel väga oluline parandada andmete jälgimist, luua uusi arveldussüsteeme, majutada patente, jälgida müügiprotsesse, kaitsta meditsiinilisi andmeid jne.

IoT hüperühendatud maailma jaoks

Oleme tunnistajaks hetkele, mil asjade Interneti anduritest ja ühendatud seadmete võrkudest on saanud digitaalsete kaksikute loomise, metaversumi loomise, intelligentsete masinate töö parandamise või tulevikulinnade kujundamise põhipunktiks.

Meie isiklikus ja tööelus on nutiseadmeid üha rohkem, kuid siiani leidsime suhtluses mõningaid probleeme, mis tulenevad erinevatest platvormidest või operatsioonisüsteemidest. Seetõttu on 2024. aasta ülemaailmsete standardite ja protokollide väljatöötamise aasta, et suhelda tõhusamalt.

IoT-tehnoloogia kogub ja tõlgendab tööstusmasinate kogutud andmeid, et anda hiljem teavet protsessi kohta, et parandada tõhusust, säästa tootmiskulusid, avastada uusi ärivõimalusi ja tarbijatrende või edendada innovatsiooni. toodetest.

Ja me oleme saavutatavate asjadega alles algusjärgus, sest prognoosid näitavad, et aastaks 2024 on kasutusel umbes 50 miljonit asjade interneti seadet. Seega on võimalik luua massiivne omavahel ühendatud seadmete võrk, mis tagab ettevõtetele suurema turvalisuse, efektiivsuse ja otsustusvõime, kuna kogutakse ja analüüsitakse rohkem andmeid.

AI ja turvalisus

IoT-seadmetega tihedalt seotud Plain Concepts usub, et 2024. aasta üks suuri trende on nutivõrkude vahel vahetatavate andmete turvalisus. Nende seadmete turvavõimaluste parandamine on ettevõtete jaoks prioriteet ja tehisintellekt on selle ülesande täitmisel hädavajalik.

5G tõus ei tähenda mitte ainult seda, et side on kiirem, vaid ka seda, et saab ühendada rohkem seadmeid. Tehisintellekt ja masinõpe toovad kaasa ennetavama lähenemise turvalahendustele ning võimaldavad otsustusprotsesse kiirelt automatiseerida, samuti luua mustreid mittetäielikest või muutunud andmetest.
Kvantarvutus
Kvantarvuti on üks viimastel kuudel kõige populaarsemaks muutunud suundumusi ning see tähendab enne ja pärast peaaegu kõigis meie eluvaldkondades.

See on andmetöötluse vorm, mis kasutab ära selliseid kvantnähtusi nagu superpositsioon ja takerdumine. Selle rakendused ulatuvad selliste haiguste nagu koroonaviiruse leviku tõkestamisest kuni uute vaktsiinide väljatöötamiseni, sealhulgas riskijuhtimise ja pettusteni finantssektoris.

Selle suundumuse suur erinevus seisneb selles, et kvantarvutid on palju kiiremad kui tavalised arvutid; Sel põhjusel teevad suured ettevõtted, nagu Microsoft, AWS või Google, selle valdkonna uuendustele suuri jõupingutusi. Tegelikult prognoositakse selle ülemaailmse turu tuluks 2029. aastaks 2,5 miljardit dollarit.

Metaversum

Metaversum on läbiv teema igas tehnoloogiatööstuse tulevikku käsitlevas vestluses. Selle majanduslikud väljavaated on tohutud: selle kümnendi keskpaigaks eeldatakse, et see ulatub 800 000 miljoni dollarini ning 2030. aastal jõuab see näitaja 2 ja poole triljonini. Olenemata probleemidest, millega Meta oma plaane kujundama peab, võib metaversum oma esialgses kontseptsioonis pakkuda ettevõtetele suurepäraseid võimalusi sotsiaalse kohaloleku, kaugtöö, maksete, tervishoiu, tootemüügi jne jne osas.

Kuigi selle digitaalse universumi nägemiseni on veel pikk tee minna, usub Plain Concepts, et tööstuslik metaversum on sektori ja nn Tööstus 5.0 üks suuri lootusi. Lisaks on juba praegu palju ettevõtteid, kes kasutavad seda keskkonda oma toodete täiustamiseks, kaubamärgi maine loomiseks või tarbijatega ühenduse loomiseks. Selle rakendusi on palju ja need ulatuvad reaalse maailma hõivamisest ja digitaliseerimisest kuni andmete mõistmiseni ja rikastamiseni virtuaalses keskkonnas või jätkusuutlike eesmärkide saavutamiseni kulude optimeerimisega.

Superäpid

See tuleneb rakenduse, platvormi ja digitaalse ökosüsteemi kombinatsioonist, kõik ühes rakenduses. See oleks tehnoloogiline ekvivalent Šveitsi armee noale, mis ühendab endas palju tööriistu, millel on sama eesmärk ja mida saab kasutada või eemaldada vastavalt iga kasutaja vajadustele.

Need töötavad samal platvormil, mis pakub palju teenuseid ja kus saate luua isikupärastatud, kaasahaaravaid ja ulatuslikumaid kasutuskogemusi. Tegelikult võimaldavad need kaasata mobiilseid ja lauaarvutite ärikogemusi, nagu töövoog, koostöö- ja sõnumiplatvormid.

Robotprotsesside automatiseerimine (RPA)

Tehisintellekti ja masinõppega tihedalt seotud RPA automatiseerib äriprotsesse, nagu rakenduste tõlgendamine, tehingute töötlemine, andmetöötlus või isegi meilidele vastamine.

Selle peamine eelis on see, et see automatiseerib korduvad ülesanded, mida töötajad varem tegid, võimaldades neil keskenduda loomingulisematele ja produktiivsematele ülesannetele. Lisaks säästab see kulusid, suurendab kasumlikkust ja vähendab nii pikkade ülesannete täitmiseks kuluvat aega kui ka vea tõenäosust.
Seetõttu aitab see ära kasutada ettevõtete inimlikku annet ning on väga kasulik erinevate andmete kogumisel ja säilitamisel ning sellistes sektorites nagu rahandus, klienditeenindus või personalitöö.

Uued energialahendused

Pühendumust saavutada keskkonda rohkem austavaid ärimudeleid suurendab energiakriis, millesse me oleme sattunud. Mõlema liit edendab uute valemite ja rakendatud tehnoloogiate otsimist, et vähendada meie sõltuvust süsivesinikest.

Selle stsenaariumi korral on tehisintellekt väga kasulik, eriti taastuvate energiaallikate, nagu tuule- ja päikeseenergia, eeliste suurendamiseks prognoositava hoolduse kaudu. Tänu sellele on anomaaliaid võimalik avastada ja tõrkeid ennustada enne nende tekkimist, mis tähendab olulist kulude kokkuhoidu.

Roheline vesinik on üks suuremaid lootusi energia üleminekul ja selliste tööstusharude, nagu transport, kõrgete heitkoguste vähendamisel. Teine on ujuva tuule tehnoloogia, mis kasutab tuult maksimaalselt ära, elavdades samal ajal rannikualasid ja tuues energiatootmise tarbimiskeskustele lähemale.

Säästvad tehnoloogiad

Plain Conceptsi 2024. aasta uusim tehnoloogiline suundumus hõlmab selliseid tehnoloogiaid nagu AI, plokiahel, pilvandmetöötlus, laiendatud reaalsus või robootika, mis võimaldavad luua keskkonnasäästlikumat ja jätkusuutlikumat tulevikku, ohverdamata tõhusust ja kasvu. äri.

Viimastel aastatel oleme näinud, et paljud ettevõtted teevad oma ärikorralduses arvukalt muudatusi ning keskenduvad CO2 emissiooni vähendamisele ja jälgitavusele, pilve migreerumisele või protsesside optimeerimisele ja automatiseerimisele.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button